Rozpoczęliśmy obchody 90 – lecia.

W październiku 2018 r. nasza szkoła będzie obchodzić 90 urodziny. Już teraz rozpoczęliśmy przygotowania do tej uroczystości. Hasłem przewodnim obchodów będą słowa Jana Pawła II „Pamięć  o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”.

W ostatnim dniu lutego odbył się XXVI Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym brali udział uczniowie klas od czwartej do siódmej oraz gimnazjaliści. Tego dnia uroczyście rozpoczęliśmy też obchody 90-lecia  naszej szkoły.

W szkole zorganizowano także konkurs na logo obchodów. Przygotowano wiele prac i jury miało problem z wyborem najlepszej. Ostatecznie zdecydowano, że promować obchody 90 - lecia będzie praca przygotowana przez uczennicę Małgorzatę Kajzerek z klasy V b. Logo zostało przygotowane  pod kierunkiem Pani Iwony Szulc – Winkler.

Na ogrodzeniu szkoły zawiśnie baner promujący naszą szkołę i jej jubileusz. Baner będzie zawierał zwycięskie logo oraz przypominał wszystkim o tym wielkim wydarzeniu.

W ramach przygotowania do uroczystości zaplanowano wystawę przedstawiającą 90 lat szkoły  w Świerklanach. Wszyscy, który posiadają jakieś pamiątki ze szkoły: zdjęcia, broszury, książki, mundurki, pamiętniki, stare zeszyty, stare świadectwa i chcieliby się nimi podzielić proszeni są o przekazanie ich do Pani Joanny Krawczyk. Po zakończeniu wystawy eksponaty zostaną zwrócone właścicielom.

Od września zapraszamy absolwentów do zwiedzania naszej szkoły. Proponujemy zwiedzanie wszystkich pomieszczeń szkoły oraz oglądanie wystawy. Spotkanie można zakończyć wspólną kawą. Grupy, klasy, które chciałyby się spotkać w szkole proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

W ramach obchodów 90 – lecia planuje się także:

1.           Maraton ortograficzny - 90 wyrazów na 90 lecie.

2.           Zbiórka drobnych monet - 90 metrów groszy na 90 lecie.

3.           Konkurs międzyszkolny Rodzina to jest to.

4.           Dni Promocji Zdrowia na 90 lecie

5.           Konkurs Kocham Cię Szkoło.

6.           Konkurs na makietę Szkoła na Dolnioku za 100 lat.

7.           Konkursy związane z Patronką.

Czekamy na kolejne pomysły, które uświetnią obchody 90-lecia Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi  w Świerklanach.