Rozgrywki sportowe w ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia

1 czerwca w ramach Szkolnych  Dni Promocji Zdrowia w naszej szkole odbyły się  zawody sportowe pod hasłem Sport i zabawa, skierowane do uczniów klas IV-VIII.  Rozgrywki, przygotowane przez  Panią Joannę Werner, odbyły się  z podziałem na grupy wiekowe –  wzięły  w nich udział reprezentacje poszczególnych  klas, czyli drużyny złożone z 3 dziewczyn i 3 chłopców. Celem rozgrywek było uaktywnienie uczniów po powrocie do nauczania stacjonarnego, wspólna zabawa, a także – zgodnie z ideą Dni Promocji Zdrowia – promowanie zdrowego stylu życia.

Uczniowie wzięli  udział w pięciu konkurencjach; oceniano czas wykonanych zadań, ilość celnych rzutów, ilość skoków.

Konkurencje:

– bieg z kozłowaniem na dystansie 15 m na czas

– bieg z kozłowaniem zakończony rzutem do kosza

– rzuty do kosza na czas

– bieg  z balonem

– skoki  przez skakankę  (wywijadło)

Najlepszymi drużynami w danym roczniku okazali się uczniowie klasy V a, VI C, VII B, VIII A.  Gratulujemy, jednak w tym przypadku nie miejsca były najważniejsze, a świetna zabawa, atmosfera fair – play i sportowa rywalizacja.Na wszystkich uczniów  czekały nagrody (owoce, soki i słodycze) które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wszystkie klasy wzięły udział w rozgrywkach i otrzymują również punkty na Gospodarza Szkoły.

Dziękujemy wszystkim za zabawę i zapraszamy do  galerii zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW SPORTOWYCH