Szkolne Dni Promocji Zdrowia

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do czynnego udziału
w   SZKOLNYCH  DNIACH  PROMOCJI   ZDROWIA, które odbędą się w naszej szkole od 10 – 14 czerwca 2019 r.

Zaplanowane przedsięwzięcia:

PONIEDZIAŁEK 10.06. 2019

• spotkanie z higienistką stomatologiczną dotyczące higieny jamy ustnej dla klas pierwszych (1 lekcja – 1b, 1c, 2 lekcja – 1a)
  • wyjście do pasieki klas drugich (2,3 lekcja – 2b, 3,4 lekcja – 2a)
  • spotkanie z kosmetyczką na temat zmian skórnych w okresie dojrzewania oraz dbania o wygląd skóry – dla klasy ósmej i trzecich gimnazjalnych (2 lekcja – IIIb, IIIc, 3 lekcja – IIIa, 8a)

WTOREK – 11.06. 2019

• rozgrywki sportowe dla klas pierwszych na 2 lekcji – sala gimnastyczna duża
  • rozgrywki sportowe dla klas drugich i trzeciej na 3 lekcji – sala gimnastyczna duża
  • warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej z ratownikiem medycznym dla klas piątych: (1 lekcja 5b, 2 lekcja 5c, 3 lekcja 5a) sala korekcyjna
  • coaching zdrowia i sportu ze specjalistą dla klas szóstych i siódmych: (1 lekcja 6a i 6b, 2 lekcja 7a i 7b)

ŚRODA – 12.06.2019

• spotkanie z rehabilitantem na temat wad postawy dla klas czwartych (1 lekcja – 4a, 2 lekcja – 4b, 3 lekcja – 4c)
  • rozgrywki sportowe dla klas szóstych i siódmych (3 lekcja) boisko Forteca
  • rozgrywki sportowe dla klas czwartych (4 lekcja) duża sala gimnastyczna
  • rozgrywki sportowe dla klas gimnazjalnych i ósmej (5 lekcja) boisko Forteca
  • rozgrywki sportowe dla klas piątych (6 lekcja) duża sala gimnastyczna

CZWARTEK – 13.06.2019

• prelekcja położnej dotycząca higieny okresu dojrzewania dla dziewcząt klasy 8a i IIIa (3 lekcja) sala nr 13
  • prelekcja położnej dotycząca higieny okresu dojrzewania dla dziewcząt klasy  IIIb i IIIc (4 lekcja) sala nr 13
  • warsztaty profilaktyczne „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” dla klas siódmych (2 lekcja – 7a, 5 lekcja – 7b)

PIĄTEK – 14.06.2019

• warsztaty z dietetykiem dla klasy trzeciej (2 lekcja)

Ponadto, w ciągu tygodnia każda klasa będzie miała zorganizowane śniadanie na trawie z wychowawcą!!!!

Organizatorzy życzą miłej i zdrowej zabawy!