Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi w Świerklanach zainicjowana została wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego, a następnie po przywitaniu przez Dyrekcję Szkoły oficjalnym występem artystycznym przygotowanym przez klasę 5b nawiązano do 90-lecia wybuchu drugiej wojny światowej, podczas którego nastąpiło uroczyste wprowadzenie do szkoły Polskich Dzieci Wojny w ramach akcji #PrzerwanyMarsz.

W dalszej części uroczystości powitaliśmy w naszej szkole pierwszaków, którzy wraz ze swoimi nowymi wychowawczyniami dumnie pozowali do zdjęć z kolorowymi rogami obfitości, a także pożegnaliśmy pana Grzegorza Wyciszczoka – wieloletniego nauczyciela, który odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Apel zakończył się skeczem, w którym złota rybka spełniła 3 życzenia pewnej nauczycielki…

Drodzy uczniowie i nauczyciele! Pamiętajcie, że jeszcze tylko 10 miesięcy i … znów będą wakacji. Powodzenia!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ