Uwaga! Konkursy i wspaniałe nagrody!

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji ogłaszamy konkursy plastyczne i literacki. Tegoroczna akcja będzie pod hasłem „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. W wybrane dni tygodnia uczniowie odwiedzający bibliotekę zostaną poczęstowani słodką niespodzianką – „Słodkie wypożyczanie” lub otrzymają w prezencie zakładkę do książki. Uczniowie klas starszych odwiedzą uczniów klas młodszych – wezmą udział w akcji „Starszy czyta młodszym”. Dostępny będzie kącik czytelniczy, gdzie podczas przerw będzie można posłuchać audiobooka albo poczytać czasopisma i  pokolorować kolorowanki. Podobnie jak w roku ubiegłym ogłaszamy konkurs czytelniczy, który będzie trwał od października 2019 r. do maja 2020 r. Co miesiąc będziemy podliczać czytelnictwo i najlepiej czytające klasy otrzymają punkty na Gospodarza Szkoły. Dodatkowo w każdej klasie nagrodzimy najlepiej czytającego ucznia, ale trzeba będzie mieć przeczytane co najmniej 3 książki w każdym miesiącu.

Konkurs plastyczny – „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Klasy  I-III

• Tworzymy zakładkę do książki ze wstążek –  format dowolny

Klasy  IV-V

• Tworzymy zakładkę do książki techniką origami – format dowolny

Klasy  VI-VIII

• Tworzymy malarskie zakładki do książki – format dowolny.

Konkurs literacki dla klas IV-VIII

• Napisz wiersz o bibliotece „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”

Termin składania prac: 11 października 2019 r. (w szkolnej bibliotece – budynek podstawówki lub byłego gimnazjum).

Harmonogram akcji z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych