Uwaga konkursy o zdrowiu!

Dnia 8 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mieli okazję utrwalić Dziesięć Przykazań Zdrowotnych Rady ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia. Zostały również ogłoszone 2 konkursy szkolne:

Konkurs 1. „Zdrowe danie na śniadanie”. Konkurs został przygotowany dla uczniów klas I – IV. Zadanie konkursowe polega na podaniu przepisu na zdrowe danie, które jest przez Was chętnie jadane na śniadanie. Do przepisu należy dołączyć zdjęcie, na którym znajdzie się ta potrawa jak i Wy. Prace konkursowe należy oddać do wychowawcy lub pedagogów szkolnych w terminie do 22 listopada 2019 r.

Konkurs 2. „Talerz zdrowia”. Konkurs jest adresowany dla uczniów klas V – VIII. Należy przygotować makietę, pracę przestrzenną przedstawiającą jak powinien wyglądać „Talerz Zdrowia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”. Prace należy przygotować indywidualnie i oddać do 22 listopada 2019 r. do pedagogów szkolnych.