Mały Wolontariat Cecylki Knedelek

Mali Wolontariusze Cecylki Knedelek wraz ze swoją opiekunką Michaliną Dzierżęgą zostali uhonorowani nagrodą WOLONTARIUSZ ROKU w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i odebrali statuetkę za zajęcie I miejsca w kategorii szkół podstawowych z rąk pani Minister Anny Zalewskiej. Nasz Wolontariat został wybrany spośród ponad 400 szkół z całej Polski !!! Jest to wielki zaszczyt dla SZKOŁY, GMINY oraz CAŁEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO! Pani mgr Ewa Bauer – Śląska Kurator Oświaty również złożyła nam osobiste gratulacje i zaprosiła naszych przedstawicieli na spotkanie z Wojewodą Śląskim.

Miło nam poinformować Państwa, że spotkał nas wielki zaszczyt reprezentować nasz szkolny Cecylkowy Wolontariat na uroczystej Gali Wolontariatu, organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Podczas uroczystości, która odbyła się 4 grudnia 2017r. w Muzeum Śląskim w Katowicach, podsumowano działalność Centrum Wolontariatu  i wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „BARWY WOLONTARIATU 2017”. W konkursie brały udział nie tylko szkoły, ale również stowarzyszenia i koła wolontariackie  z całego województwa śląskiego! Nasze roczne dokonania oraz te już podjęte i te planowane w roku szkolnym 2017/2018 wzbudziły szacunek i zachwyt JURY. Nasz wolontariat zajął III miejsce w kategorii grupowej! Serdecznie gratulujemy wszystkim MAŁYM WOLONTARIUSZOM! Podczas Gali dzielnie reprezentowały nas Maja Tomiczek i Ola Szulik wraz z opiekunką naszej grupy. O wielkim sukcesie można przeczytać na stronie RCW Katowice oraz Katowice.info.pl

Podsumowaliśmy zbiórkę dla podopiecznych Ośrodka Wychowawczo – Opiekuńczego w Katowicach – Bogucicach, prowadzonego przez siostry JADWIŻANKI. Przypomnijmy, że siostry opiekują się  grupą około osiemdziesięciorga dzieci w wieku od 3 do 18 lat. 15 grudnia 2017 r. dostarczyliśmy do ośrodka ponad 50 koców, 30 szczoteczek do zębów, 28 past do zębów, 58 płynów do kąpieli i żeli pod prysznic, środki czystości, kapsułki do prania, kilka książek, kilkanaście gier planszowych i pięknego aniołka J Siostra Cecylia, która odbierała dary była pod wielkim wrażeniem. Serdecznie dziękowała w imieniu WSZYSTKICH dzieciaków! My również dziękujemy za zaangażowanie i każdą pomoc.

Wolontariusze Cecylki Knedelek Pszczelimi Bohaterami

W listopadzie 2018 roku Mali Wolontariusze we współpracy z Samorządem Uczniowskim dołączyli do akcji społecznej walczącej o życie pszczół razem z Fundacją GREENPEACE. Dzięki niej już od sześciu lat tysiące osób wspólnie angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom. Dzięki „adopcjom” wirtualnych pszczół każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.

„Adoptuj pszczołę” to największa w Polsce zbiórka społecznościowa pod względem liczby uczestników – wspólnie budujemy Polskę Przyjazną Pszczołom!

W salach 11a oraz 26 SP do specjalnych skarbonek „pszczółek” można wrzucać grosiki, które wysyłamy na bieżąco na konto fundacji.

Wolontariat, jak wiadomo – to troska również o środowisko naturalne, zwierzęta i owady.

Koordynator akcji ogólnopolskiej podziękowała nam za nasze zaangażowanie w ratowanie pszczół.

Dostaliśmy CERTYFIKAT PSZCZELICH BOHATERÓW oraz piękną koszulkę z logo akcji.

Więcej o akcji ADOPTUJ PSZCZOŁĘ :

Gala Wolontariatu 2018

19 grudnia 2018 roku w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się Gala Wolontariatu 2018 zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Podczas jej trwania, jak co roku, dokonano rozstrzygnięcia konkursu BARWY WOLONTARIATU 2018 w województwie śląskim. Członkowie jury podziękowali za zaangażowanie i podejmowane działania ubiegłorocznym laureatom III miejsca w kategorii grupowej – wszystkim Małym Wolontariuszom Cecylki Knedelek.

W kategorii indywidualnej nagrodę odebrała opiekunka Cecylek – pani Michalina Dzierżęga, która zajęła II miejsce jako koordynator działań wolontariuszy.

Warto podkreślić, że w konkursie wszyscy startujący biorą udział bez podziału na kategorie wiekowe, wobec czego nasi wolontariusze konkurują niejednokrotnie ze zorganizowanymi grupami dorosłych, działającymi na terenie całego województwa śląskiego.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Małym WOLONTARIUSZOM. Cieszymy się bardzo, że nie obniżacie swoich lotów.

Szczegóły : http://www.slaskie-wolontariat.org.pl/aktualnosci/kim-sa-wolontariusze-roku-2018/

Przedwakacyjne spotkanie Wolontariuszy z Joanną Krzyżanek

Ogromny zaszczyt spotkał Cecylkowych Wolontariuszy pod koniec roku szkolnego! Odwiedziła nas pani Joanna Krzyżanek – zdobywczyni wielu prestiżowych nagród literackich, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, w tym cyklu zabawnych i mądrych opowieści o Cecylce Knedelek.
       Przypomnijmy, że Mały Wolontariat rozpoczął działalność w naszej szkole w 2016 roku, a inspiracją do stworzenia takiej grupy była lektura „Dobrych uczynków Cecylki Knedelek”. Pisarka doceniła nasze działania i przejechała pół Polski, aby nam powiedzieć jak ważne jest to, co robimy.  Wolontariusze mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych rzeczy na temat jej życia i twórczości. Mogli zadać pytania, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a także poprosić o osobiste dedykacje do książek. Dzieci z kolei pochwaliły się recytacjami fragmentów utworów pani Krzyżanek, pokazały fragmenty swoich spektakli, zaprezentowały kronikę wolontariatu. Razem z opiekunką Michaliną Dzierżęgą wręczyły swojemu Wyjątkowemu Gościowi odznakę „Szeryfa Praw Dziecka 2019”, do której same nominowały osoby szczególnie angażujące się w obronę praw dziecka.

Było to niesamowite spotkanie, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji. Zostanie na pewno na długo w naszej pamięci ! Dziękujemy Rodzicom Wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację tego wspaniałego dnia z Cecylką