"Być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"

Jean-Paul Sartre 

OGŁOSZENIA SZKOLNE

Konsultacje Obchody 90 - lecia szkoły Obchody 100 - lecia niepodległości Aktualności Rekrutacja 2018

Plan lekcji

Osiągnięcia

 

 

 

Stwórzmy w gminie podwórko z prawdziwego zdarzenia!

Gmina Świerklany zgłosiła się do konkursu „Podwórko Talentów NIVEA”,  w którym nagrodą jest ufundowanie przez firmę NIVEA atrakcyjnych placów zabaw w 15 lokalizacjach, które otrzymają najwięcej internetowych głosów.

CZYTAJ WIĘCEJ          GŁOSUJ

 

"Nasza Szkoła Społecznie Zaangażowaną Placówką

w roku szkolnym 2017/2018"

 

Z wielką przyjemnością przekazujemy wiadomość, że nasza szkoła, która wzięła udział  w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - pomocowej "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!" została uhonorowana przez Stowarzyszenie Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF Certyfikatem Społecznie Zaangażowanej Placówki! 

Przypomnijmy, że projekt miał na celu uwrażliwić uczniów na problem i potrzeby dzieci  w kraju, w którym trwa wojna. Dzięki niemu mieliśmy okazję, aby kształtować postawy otwartości i empatii w stosunku do potrzebujących oraz rozbudzać wrażliwość społeczną i pro - pomocową. W naszej szkole akcję przeprowadził Mały Wolontariat Cecylki Knedelek, a do zadań koordynatora należało między innymi: zainaugurowanie projektu w placówce, zaplanowanie i przeprowadzenie zajęć dydaktycznych na temat sytuacji w Syrii, przygotowanie materiałów informacyjnych, zorganizowanie imprezy charytatywnej (Dnia Babci i Dziadka) i występ wolontariuszy w spektaklu pt.: "Loteria". W ramach akcji zbierane były również fundusze na zakup zimowej odzieży i ciepłych okryć dla dzieci przebywających w obozach dla uchodźców. Udało nam się zebrać na ten cel aż 1500 zł! 

 DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE DZIAŁAŃ WOLONTARIATU!

 

Klasa III a zakończyła swój udział w programie Fundacji UNIWERSYTET DZIECI " Inspiruję do nauki".

W ramach tego programu pani Michalina Dzierżęga przeprowadziła z trzecioklasistami cykl zajęć - matematyczno - przyrodniczych. Wszystkie wybrane przez wychowawcę scenariusze zajęć zawierały zagadnienia zawarte w podstawie programowej, ale ujęte w bardzo ciekawy, indywidualny sposób. Dzieci bardzo chętnie uczęszczały na zajęcia programu. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyły w czasie jego trwania pozostanie im na długo w pamięci!

Gratulujemy zapału!

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętej Jadwigi w Świerklanach zaprasza Rodziców z terenu gminy Świerklany

na bezpłatne spotkanie z terapeutą uzależnień

„Zapobieganie uzależnieniom od dopalaczy, narkotyków, alkoholu i komputera wśród dzieci i młodzieży – niezbędnik świadomego rodzica”

23 maja godzina 16:00 

sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 2

im. Świętej Jadwigi w Świerklanach

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

W kategorii "Żaczek" wyróżnienie otrzymał:

Michel Krzysztof z kl. II A

W kategorii "Maluch" tytuł Laureata otrzymała:

Szulik Aleksandra z kl. IV C

wyróżnienie otrzymali:

Mazur Sebastian z kl. IV A

Czerwik Paweł z kl. IV B

Grabara Anastazja z kl. III A

Femiak Łucja z kl. III C

W kategorii "Beniamin" wyróżnienie otrzymali:

Dudek Zuzanna z kl. V B

Kozider Nataniel z kl. V B

W kategorii "Kadet" wyróżnienie otrzymała:

Gołębiewska Natalia z kl. VII A

W kategorii "Junior" wyróżnienie otrzymała:

Wala Maja z kl. III D Gimnazjum

Uczniowie pracowali pod kierunkiem:

 Pani mgr Michaliny Dzierżęga,

Pani mgr Danuty Konsek, Pani mgr Elżbiety Szulik,

Pani mgr Wiolety Klocek, Pani mgr inż. Marzeny Nosiadek - Kubiec,

 Pani mgr Iwony Szulc - Winkler.

Gratulujemy!

 

 

KARTA ROWEROWA – HARMONOGRAM

Oddanie wypełnionego arkusza zaliczeń wraz ze zdjęciem

18.05.2018

 

 

Test teoretyczny próbny

14.05.2018

Test teoretyczny

21.05.2018

Test teoretyczny poprawkowy

28.05.2018

 

 

Test praktyczny

11.06.2018

Test praktyczny poprawkowy

18.06.2018

 

 

Rozdanie Kart Rowerowych

22.06.2018

 

ARKUSZ ZALICZENIOWY

 

"100 na sto"

 

 

27 kwietnia w naszej szkole odbył się finał konkursu historycznego "100 na sto", zorganizowany w ramach obchodów Roku dla Niepodległej. Już w poniedziałek, 23 kwietnia, uczniowie klas VI, VII oraz oddziałów gimnazjalnych rozwiązywali test składający się ze 100 pytań. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem, reprezentowali swoją klasę w finale. Przedstawiciele klas szóstych, klasy siódmej oraz oddziałów gimnazjalnych sprawdzili swoją wiedzę w pięciu rundach, dzięki czemu udało się wyłonić zwycięzców (klasa VI b  i klasa III d gimnazjum). Warto dodać, że dla najmłodszych uczniów z klas I, II i III przygotowano  lekcje pod hasłem "Spotkanie z historią', w trakcie których pracowali u boku starszych kolegów z oddziałów gimnazjalnych.

Cały tydzień poświęcony był więc spotkaniom z historią, a uczniowie mieli szansę, by poszerzyć swoją wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości oraz o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 maja.

GALERIA

 

„90 wyrazów na 90 - lecie szkoły”

Środa  25 kwietnia to data szczególna - tego dnia w naszej szkole odbył się zapowiadany wcześniej Maraton ortograficzny – 90 wyrazów na 90 lecie szkoły.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas starszych oraz gimnazjaliści. Łącznie 135 uczniów po 9 osób z każdej klasy. Musieli oni zmierzyć się z krótkim dziesięciowyrazowym dyktandem.

Uczestnicy Maratonu ortograficznego napisali aż 1350 wyrazów i popełnili tyko 144 błędy.

Każda klas mogła zdobyć 90 punktów.

Po sprawdzeniu wszystkich dyktand  i podliczeniu punktów okazało się, że aż 65 uczniów nie popełniło ani jednego błędu. Ostatecznie zwycięzcami okazały się drużyny z klas V b w grupie młodszej oraz III b (oddział gimnazjum)  z grupy starszej.

Już w piątek ogłoszono wyniki, a najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 W związku z tym, że aż 65 uczniów napisało dyktando bezbłędnie, trudno było wybrać uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na Gminnym Konkursie Ortograficznym.

Dodatkowe eliminacje pozwoliły wyłonić szkolną reprezentację trzech uczniów. Reprezentować nas będą Małgorzata Kajzerek z kl. V b, Katarzyna Błanik z kl. VII a oraz, co było wielką niespodzianką, Hanna Czarny z kl. IV a. Dziewczynom życzymy kolejnych ortograficznych sukcesów, tym razem już na szczeblu gminnym.

GALERIA

 

TARGI EDUKACYJNE W SZKOLE

Dnia 11 kwietnia odbyły się po raz drugi Szkolne Targi Edukacyjne. Rozpoczęły  się wystąpieniem p. Dyrektor oraz wykładem koordynatora doradztwa zawodowego w szkole, p. Moniki Strzebniok, dotyczącego możliwości wyboru dalszej ścieżki kształcenia, z uwzględnieniem regionalnej oferty edukacyjnej i aktualnych trendów na rynku pracy. Celem zorganizowanej akcji było umożliwienie uczniom dokonania przemyślanego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Udział w targach wzięło 21 szkół z okolicznych miejscowości. Prezentowały się zarówno licea ogólnokształcące jak i plastyczne oraz szkoły branżowe czy technika. Gimnazjaliści mieli okazję wspólnie z rodzicami porównać oferty edukacyjne szkół, poznać wymagania oraz wybrać najtrafniejszą dla siebie. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w targach zaowocowało licznymi wskazówkami, które ułatwią podjęcie tej trudnej decyzji.

 

I Archidiecezjalna Olimpiada Misyjna

 Zuzanna Dudek, Małgorzata Kajzerek oraz Zofia Mika z Vb

wzięły udział w I Archidiecezjalnej Olimpiadzie Misyjnej. Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się na stronie Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci w Polsce, a naszym szkolnym młodym misjonarkom  oraz opiekunowi- ks. Marcinowi Ryszce gratulujemy III miejsca  w diecezji. 

http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/aktulanosci/135-swierklany-pierwsza-archidiecezjalna-olimpiada-misyjna

 

Obchody 90 - lecia

W październiku 2018 r. nasza szkoła będzie obchodzić 90 urodziny. Już teraz rozpoczęliśmy przygotowania do tej uroczystości. Hasłem przewodnim obchodów będą słowa Jana Pawła II „Pamięć  o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”.

CZYTAJ

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

DLA KLAS I – III

16 marca 2018 r. w pierwszym etapie (szkolnym) Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W Jury Konkursu Recytatorskiego zasiadły: Pani Dyrektor Maria Rduch – przewodnicząca komisji; pani Gabriela Lebuda – nauczycielka języka polskiego oraz pani Bożena Filec  - przedstawicielka Rady Rodziców.

 

Uczniowie wystąpili w trzech kategoriach:

KLASY I

1.     miejsce – Zuzanna Chmiel klasa I a

2.     miejsce – Maja Buchta klasa I a

3.     miejsce – Nikola Macionczyk klasa I a

Opiekun: Urszula Kowalczyk

KLASY II

1.     miejsce – Natalia Cabała klasa II a

2.     miejsce – Antonina Mika klasa II a

3.     miejsce – Lena Majda klasa II a

Opiekun: Elżbieta Szulik

KLASY III

1.     miejsce – Liliana Zientek klasa III a

2.     miejsce – Amadeusz Matuszczyk klasa III a

3.     miejsce – Brygida Brydniak klasa III a

WYRÓŻNIENIA: Anastazja Grabara, Antonina Trybuś, Tomasz Czarny – klasa III a

Opiekun: Michalina Dzierżęga

W etapie gminnym szkołę reprezentować będą: Zuzia Chmiel, Maja Buchta, Natalia Cabała, Antosia Mika, Liliana Zientek i Amadeusz Matuszczyk.

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

 

Uczennice Filec Angelika oraz Kabella Emilia zdobyły wraz z grupą Flash Dance Junior 1 miejsce w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization w kategorii street dance show 12-15 lat Twardogóra 2018.

Dziewczyny będą brały udział w Mistrzostwach Europy.

GRATULUJEMY

 

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

CZYTAJ

 

Rozpoczynamy obchody 90 – lecia szkoły

W ostatnim dniu lutego odbył się XXVI Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym brali udział uczniowie klas od czwartej do siódmej oraz gimnazjaliści. Było to wydarzenie szczególne. Tego dnia bowiem rozpoczęliśmy obchody 90-lecia naszej szkoły. Rozpoczynając konkurs, Pani Dyrektor podkreśliła również, że nasz jubileusz łączy się z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przesłuchania w tegorocznym konkursie odbywały się w trzech grupach, klasy czwarte  i piąte recytowały utwory przedstawiające świat dziecięcych marzeń. Klasy szóste i siódme przygotowały teksy, w których było słychać muzykę. Natomiast uczniowie gimnazjum przedstawili utwory związane z walką  o polskość.

Wszystkich uczestników oceniało jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Maria Rduch. W skład komisji weszli również Pani Elżbieta Pierchała, kustosz galerii Jan w Jankowicach, członkini Rady Rodziców Pani Bożena Filec oraz nauczycielka języka polskiego Pani Gabriela Lebuda. Komisja była mile zaskoczona wysokim poziomem wykonań. W czasie jej obrad odbyły się prezentacje muzyczne: Patrycja Juraszek zaśpiewała piosenkę „Nie zapomnij” Oliwii Wieczorek, a Olaf Oczadły zagrał na gitarze: „This Land is your Land”. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani Marii Skrobol i Pani Wiolety Wolny. Po burzliwych obradach jury przedstawiło nazwiska zwycięzców.

Klasy IV – VI

 I miejsce Rafał Przeliorz

II miejsce Małgorzata Kajzerek

III miejsce Paweł Czerwik i Patrycja Juraszek

 Klasy VI – VII

 I miejsce Szymon Termiński

II miejsce Hanna Mazurek

III miejsce Olaf Oczadły

 Klasy gimnazjalne

I miejsce Agata Przeliorz i Wiktoria Woryna

II miejsce Alan Juraszek

III miejsce Barbara Górecka

Komisja postanowiła, że nasza szkołę w Powiatowym  Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów "MAŁY OKR 2018" reprezentować będą Rafał Przeliorz  i Szymon Termiński oraz Agata Przeliorz i Wiktoria Woryna.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za rok zapraszamy na kolejne przesłuchania.

GALERIA

 

REKRUTACJA 2018

Dyrektor szkoły informuje, że ukazało się Zarządzenie Wójta Gminy Świerklany o terminach rekrutacji do klasy I uczniów, którzy nie mieszkają w obwodach szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Świerklany.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są z urzedu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dzieci do klasy I  Szkoły Podstawowej nr 2  im. Świętej Jadwigi w Świerklanach na rok szkolny 2018/2019  są zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce "rekrutacja".

 

 

Osoby zainteresowane zgłoszeniem dziecka do klasy I na rok szkolny 2018/2019 proszone są  o dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia do sekretariatu szkoły
od 26 lutego 2018 r. do 16 marca 2018 roku

Karta zgłoszenia - dot.  dzieci mieszkających w obwodzie szkoły

 

Osoby, które mieszkają poza obwodem szkoły a chcą zgłosić dziecko do klasy I muszą złożyć w sekretariacie wniosek o przyjęcie do klasy I w terminie
od 26 lutego 2018 r. do 16 marca 2018 r.

Wniosek – dot. dzieci mieszkających poza obwodem szkoły

 

Początek nowego roku obfituje w wydarzenia... WARSZAWA

Zapraszamy do lektury artykułu i galerii zdjęć z udziałem szkolnych bohaterów w roli głównej.

CZYTAJ

 

 

GODZINY ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

1 lekcja 8.00 - 8.45  
2 lekcja 8.55 - 9.40  
3 lekcja 9.50 - 10.35  
4 lekcja 10.45 - 11.30  
5 lekcja 11.40 - 12.25 obiad
6 lekcja 12.45 - 13.30 obiad
7 lekcja 13.50 - 14.35  
8 lekcja 14.40 - 15.25  

 

BUDŻET OBYWATELSKI GMINY ŚWIERKLANY  NA ROK 2019

plakat informacyjny 1

plakat informacyjny 2

 

 

Konkursy

 

DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Regulamin konkursu

 

SZKOLNE ŚWIĘTO MATEMATYKI

Regulamin konkursu

 

RODZINA TO JEST TO

Obchodzimy 90 urodziny SP 2  w Świerklanach

Regulamin konkursu

 

III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Świerklany

ZAPRASZAMY

 

 Szkolny konkurs

Dzień Bezpiecznego

Internetu

REGULAMIN

 

Ogólnopolski konkurs

"Super Mati"

dla klas III SP

POTRENUJ

 

Ogólnopolski konkurs

"Potyczki matematyczne"

dla klas VI i VII

POTRENUJ

 

Szkolny konkurs

 

"KSIĄŻKA POD CHOINKĘ"

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny

"ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA"

 REGULAMIN KONKURSU

 

Realizujemy

projekty

 

NIE TRUJ SĄSIADA

CZYTAJ WIĘCEJ

 


EUROREGION SILESIA

 

PLATFORMA e-learning

 

NASZE DZIAŁANIA

 

REGULAMIN