Małe TALENTY

W połowie maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski, który pierwszy raz miał formę zdalną. Naszym reprezentantom udało się zdobyć wiele nagród:

w kategorii klas pierwszych : I miejsce zajął Kamil Sobik, a Michał Maciończyk II miejsce (klasa I A) – w kategorii klas drugich : I miejsce ex equo zajęli Zofia Hoenszer i Dominik Dzierżęga (klasa II A); w kategorii klas trzecich: III miejsce zajęła Laura Mirecka (klasa III C). Uczniów przygotowały panie: Elżbieta Szulik, Dorota Krawczyk i Michalina Dzierżęga.

Kamil, Michał, Zosia i Dominik reprezentowali naszą szkołę i gminę podczas Rejonowego Etapu Festiwalu Słowa w Boguszowicach. Wszystkim poszło świetnie, a Kamilowi udało się zdobyć III miejsce i zyskać kwalifikację do kolejnego etapu w Starachowicach. GRATULACJE!

Przekazujemy również informacje z naszego szkolnego konkursu recytatorskiego “Śląsk w wierszu i piosence” – który zorganizowaliśmy w ramach kuratoryjnej kampanii “To ziemia, na której rodzą się diamenty”. I miejsce zajęła Alicja Dudzic (klasa I A), II miejsce – Marcelina Mrowiec (klasa I A), III miejsce – Hanna Machulec (klasa II B), IV miejsce – Kacper Gryt (klasa I A), a wyróżnienie – Franciszek Krakowczyk (klasa I B). Ala i Marcelina reprezentowały naszą szkołę w konkursie wojewódzkim. GRATULACJE !