Obchody XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Zapraszamy do galerii zdjęć z obchodów

Co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To jednodniowe święto matematyki jest dniem symbolicznym, który obchodzony jest w kraju po raz dwunasty. W tym roku przypadł on 7 października pod hasłem przewodnim „Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia”. Jest to cytat z książki p.t. „Błękitny zamek” znanej pisarki Lucy Maud Montgomery, ale jakże dalej aktualny. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

W piątek, już od rana Komisje Egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów. Każdy uczestnik, który odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, zostawał ekspertem tabliczki mnożenia i otrzymywał nagrodę, a pozostali uczestnicy zostali poczęstowani cukierkami.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, zachęciły do zdrowej rywalizacji również między klasami.

Poszczególne klasy zdobyły również punkty w konkursie na Gospodarza Szkoły.

Połowa uczniów naszej szkoły to eksperci tabliczki mnożenia.

W tym dniu zostały również przeprowadzone eliminacje Szkolnego Konkursu który wyłonił Szkolnych Mistrzów Tabliczki Mnożenia w III kategoriach wiekowych.

Trzeba wspomnieć, że wcześniej odbyły się eliminacje w poszczególnych klasach, które wyłoniły klasowych mistrzów tabliczki mnożenia. To właśnie spośród nich zostali wyłonieni Szkolni Mistrzowie.

Oto zdobywcy tytułów w poszczególnych kategoriach:

w kategorii klas II-III Igor Migora  z klasy II A i ex aequo Kamil Sobik z klasy IIIA;

w kategorii klas IV-V Emilia Wysopal z klasy IV B,

w kategorii klas VI-VIII Zuzanna Brachaczek z klasy VI A.

Uroczyste wręczenie nagród przez Panią Dyrektor Marię Rduch odbyło się w poniedziałek 10 października. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom z klasy VIII C oraz całej społeczności uczniowskiej, która wspaniale się bawiła.

Pamiętajcie, że tabliczka mnożenia jest bardzo ważna i bez niej ani rusz. Ćwiczcie szare komórki, bo w przyszłym roku znowu będziemy Was sprawdzać.