Projekt “jeSTEM – nauczanie przez zabawę i doświadczanie”

Projekt “jeSTEM – nauczanie przez zabawę i doświadczanie” realizowany był w okresie od stycznia do maja 2024 r. w ramach nowatorskich projektów w zakresie stymulowania rozwoju wśród uczniów klas 1-3. Fundusze na realizację projektu pozyskane zostały z Fundacji BGK w wyniku pozytywnej oceny wniosku w XVI edycji programu Na Dobry Początek. Projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodszych uczniów, a zajęcia prowadzone były aż w 12 grupach. Projekt prowadziły panie Monika Stacha, Wioleta Klocek oraz Julia Gruszczyk-Cabała.

Główne cele:

– wspieranie rozwoju dzieci poprzez udostępnienie nowoczesnych technologii oraz ciekawych form edukacji z wykorzystaniem robotyki w zestawach Lego Education, edurobotów Photon, długopisów 3D,

– wzmacnianie kompetencji społecznych poprzez pracę w zespole,

– pobudzanie kreatywności oraz trening umiejętności manualnych,

-nauka w korelacji przedmiotowej: STEM nauki ścisłe oraz język angielski,

– wzbogacenie szkolnej oferty zajęć pozalekcyjnych,

– promowanie zdrowego trybu życia, zachowań proekologicznych, osiągania sukcesu

W ramach projektu przeszkolona została również kadra pedagogiczna biorąc udział w szkoleniu pt. LEGO Education SPIKE Essential  zrealizowanym przez LEGO Education Academy. Nabytymi umiejętnościami oraz pozyskanym sprzętem mogliśmy się również dzielić z podopiecznymi Fundacji Ogniwo biorąc udział w festynie charytatywnym, podczas którego nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.