Dzień Życzliwości

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone.” Matka Teresa

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w tym roku obchodziliśmy go pierwszy raz w naszej szkole. Życzliwość najczęściej kojarzy się z byciem miłym, pomocnym, a także serdecznością i drobnymi gestami okazywanymi innym spontanicznie i dobrowolnie. Bycie dla kogoś życzliwym wywołuje pozytywne emocje zarówno dla osoby, która jest życzliwa, jak i dla osoby obdarowanej życzliwością. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi: Hallo World Day i symbolizuje główny cel, którym było pozdrawianie – mówienie hallo (cześć) do przynajmniej 10 osób w ciągu dnia. Uczniowie naszej szkoły chcą i potrafią być dla innych osobami życzliwymi. Dlatego też w obchody tego dnia włączyli się wszyscy uczniowie mali i duzi. Dzieci zobaczyły prezentację i krótki film o życzliwości, a następnie z dużym zaangażowaniem przygotowały kartki dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, dla dzieci zmagających się z chorobami i niepełnosprawnościami. Uczniowie przelali na kartkę całe swoje serce i wiele pozytywnych myśli. Teraz kartki już zapakowane czekają na wręczenie ich adresatom.     Bycie życzliwym to dzielenie się sobą, swoim szczęściem z innymi. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo oni potrafią być życzliwi nie tylko od święta.