Rozpoczęliśmy rok szkolny


Ogłaszamy, że 4 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024!

            Nowy rok zaczęliśmy od uroczystej akademii w sali gimnastycznej. Z tej okazji krótki montaż przygotowała klasa Vb pod opieką Pani Katarzyny Grabary. Uczniowie z tęsknotą wspomnieli wakacje, w wesoły sposób streścili przebieg roku szkolnego, a także wspomnieli smutne wydarzenia z 1 września 1939 roku. Następnie starsze dzieci udały się z wychowawcami do klas, a najważniejsi stali się uczniowie klas pierwszych. Maluchy złożyły ślubowanie, w którym zobowiązały się rzetelnie wywiązywać z roli ucznia i dumnie reprezentować naszą szkołę. Potem zostali pasowani na uczniów szkoły i otrzymali od rodziców upragnione rogi obfitości, pełne słodkości. Po takim miłym powitaniu pierwszaki były już gotowe, by z uśmiechem wkroczyć w progi szkoły.

            W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniom, nauczycielom i rodzicom towarzyszyli zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury w Rybniku Pan Ireneusz Komorowski, Wójt Gminy Świerklany Pan Tomasz Pieczka oraz Ks. Prob. Piotr Kędzior.


W tym roku szkolnym do naszej szkoły uczęszcza 412 uczniów, tym samym jesteśmy najliczniejszą szkołą w gminie.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024!

Zapraszamy do galerii zdjęć