Dni Promocji Zdrowia – spotkanie profilaktyczne

W czwartek 13 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku. Spotkanie odbyło się w ramach trwających Dni Promocji Zdrowia, a dotyczyło wpływu środków psychoaktywnych na organizm człowieka. Uczniowie klas 7 i 8 dowiedzieli się jakie konsekwencje dla zdrowia powoduje próbowanie i zażywanie nieznanych im substancji. Używając narkogogli i alkogogli mogli się przekonać na własnej skórze, jak zmienia się postrzeganie świata i koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu i narkotyków. Okazało się, że trafienie piłeczką do postawionego obok kosza graniczyło z cudem.

Serdecznie dziękujemy pracownicom rybnickiego SANEPID-u za przygotowanie tak wspaniałej prelekcji. Ta nietypowa lekcja profilaktyki stanowi doskonałe przygotowanie do wolnego i beztroskiego czasu wakacji, abyśmy mogli je przeżyć zdrowo i bezpiecznie.