Klasa 2c na industrialnym szlaku

Wszyscy lubimy wycieczki, nie trzeba jechać daleko, aby czerpać radość z odkrywania nowych, pięknych miejsc. 19 maja pojechaliśmy na wycieczkę do najstarszej na ziemi rybnickiej Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Ignacy. Z punktu widokowego zlokalizowanego w dawnej wieży wodnej podziwialiśmy zielony Górny Śląsk, na wieżę doprowadziły nas 222 schody! Po wejściu do nadszybia Szybu Kościuszko czekał na nas Skarbnik, który opowiedział nam historię powstania kopalni i zaprowadził nas na pokaz pracy 100-letniej maszyny wyciągowej o napędzie parowym. Kolejną atrakcją była Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności , w której dzieci podejmowały próby, badały, sprawdzały, ale przede wszystkim – działały i odkrywały zjawiska rządzące światem nauki. Wielką radość sprawiły dzieciom warsztaty „Mój przyjaciel robot”, na których poznały podstawowe rodzaje robotów oraz elementy potrzebne do ich budowy. Dowiedziały się, do czego służą sensory i miały możliwość zbudowania swojego robota. Po sporej dawce wiedzy nastąpił czas na przerwę na placu zabaw oraz w ogrodzie doświadczeń. Ależ to była udana wycieczka!