Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

UWAGA  KONKURSY  I  WSPANIAŁE  NAGRODY!!!

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji       w naszej szkole przeprowadzimy różne akcje i konkursy. Tegoroczna akcja będzie pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. W każdy wtorek października uczniowie odwiedzający bibliotekę zostaną poczęstowani słodką niespodzianką – „Słodki wtorek”. Uczniowie klas starszych będą mogli zabawić się w „Poszukiwaczy zaginionych tytułów” –  na szkole w każdą środę w budynku A (byłego gimnazjum) na różnych gazetkach ukryte zostaną obrazki z tytułem książki. Zadaniem chętnych uczniów będzie odnalezienie obrazka   i dopisanie autora książki. Uzupełniony obrazek oddajemy w bibliotece szkolnej, gdzie nagrodzimy ucznia słodką niespodzianką. Dodatkowo biblioteka ogłasza dwa konkursy plastyczne:

Klasy  I-III

Zakładka do książki ze wstążek z motywem wybranej baśni i legendy – wykonanie zakładki do książki w dowolnym formacie z wykorzystaniem kolorowych wstążek. Każda zakładka musi zawierać rysunek bądź wyklejankę przedstawiającą bohatera lub scenę z dowolnej baśni lub legendy. Pamiętajcie by ozdobić zakładkę kolorowymi wstążkami. Do zakładki dołączamy karteczkę z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.             

 Prace oddajemy do 22 października u swojego wychowawcy lub w bibliotece klas I-III.

Klasy  IV-VIII

Logo biblioteki szkolnej – wykonanie najlepszego znaku graficznego, który stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej naszej biblioteki szkolnej. Projekt logo powinien:

  • być dziełem jednego ucznia
  • być oryginalną pracą,  kojarzyć się z biblioteką i identyfikować ze szkołą (zawierać nazwę Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi w Świerklanach)
  • być łatwy do powielania (powiększania obrazu bez utraty zawartości wizualnej)
  • prace wykonujemy komputerowo a projekt powinien mieć formę pliku komputerowego zapisanego na swoim komputerze. Na konkurs oddajemy wydrukowane prace w wersji kolorowej z załączoną karteczką: imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

 Termin składania prac to 22 października 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie 2021 r.

 Zapraszamy