Święto Szkoły

16 października przypada wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej – Patronki naszej szkoły, dlatego już dziś obchodzimy Święto Szkoły. Po raz kolejny przyszło nam świętować to wydarzenie w warunkach pandemii i obostrzeń sanitarnych, nie możemy jednak pozwolić, aby 93 urodziny naszej szkoły przeszły bez echa.

Każde Święto Szkoły jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci. Nasza szkoła od 93 lat jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, personelu, pracowników administracji, a także naszych rodziców, dziadków i przyjaciół. To w jej murach każdego roku zostaje ślad po naszych radościach, smutkach, marzeniach i nadziejach. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy przez lata tworzyli tę społeczność. Jesteśmy również wdzięczni tym, którzy nieustannie wspierają naszą szkołę. Nie mamy wątpliwości, że szkoła jest ważną i nierozerwalną częścią naszego życia.

93 urodziny naszej szkoły stały się okazją do przeprowadzenia konkursów dla uczniów.

Uczniowie klas I-IV wzięli udział w konkursie plastycznym „Kartka urodzinowa dla mojej szkoły”.

W KATEGORII KLAS I

I MIEJSCE – Dorota Szulik

II MIEJSCE – Antonina Adamczyk i Dominik Fabian

III MIEJSCE – Hanna Skupień

W KATEGORII KLAS II

I MIEJSCE – Karolina Smyczyk i Marcelina Mrowiec

II MIEJSCE – Sebastian Raczyński i Nikola Nitner

III MIEJSCE – Wiktoria Buchta i Julia Jankowska

W KATEGORII KLAS III – IV

I MIEJSCE – Maja Wrożyna

II MIEJSCE – Emilia Szulik

III MIEJSCE – Emilia Wysopal

Starsi uczniowie próbowali swoich sił w konkursie literackim pisząc „List do Patronki mojej szkoły”. Najlepsi okazali się:

I MIEJSCE – Jakub Masłowski

II MIEJSCE – Zuzanna Brachaczek

III MIEJSCE – Krzysztof Smyczyk

WYRÓŻNIENIE – Emilia Bernat

Wiemy, że to przede wszystkim uczniowie tworzą szkołę. Dlatego zwróciliśmy się do obecnych uczniów z pytaniem, które było jednocześnie zadaniem. „Jaka jest SZKOŁA NA SZÓSTKĘ?”. Oto mapy mentalne poszczególnych zespołów klasowych i jednocześnie efekty ich pracy:

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych w konkursach oraz za słodki poczęstunek. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wielu sukcesów oraz radości z bycia częścią tej niezwykłej społeczności.