#LekcjaHIGIENY#wirusoochrona

Każdego roku, w okresie jesienno zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. Dlatego, wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęliśmy w klasach I-III naszej szkoły realizację akcji WIRUSOOCHRONA. Akcji patronowała Wojewódzka Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna.

W ramach naszych działań staraliśmy się wzbogacić wiedzę uczniów w podstawowe informacje na temat zdrowia, zdrowego stylu życia i higieny. Dzieci, w czasie zajęć z wychowawcami i pedagogiem, dowiedziały się: czym są wirusy, bakterie, antybiotyki i jak troszczyć się o własne zdrowie. Rozmawiały o konieczności zdrowego odżywiania, znaczeniu ruchu fizycznego i przestrzeganiu zasad higieny.

Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, oglądali plakaty i komiks o tematyce prozdrowotnej. Ćwiczyli też praktycznie, jak należy prawidłowo myć ręce. Najmłodsi chętnie przygotowali ciekawe prace plastyczne.