Warsztaty Mobilne Laboratoria Przyszłości

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach w ramach programu Mobilne  #laboratoriaprzyszłości.

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka)

Podczas warsztatów uczestnicy pracowali z drukarką 3D, goglami VR czy robotem Dash.

Młodzież  zapoznała się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. 

Dzięki goglom VR mogli udać się w wirtualną podróż do wnętrza ludzkiego ciała, jak też innych ciekawych odległych miejsc. Tego typu zajęcia pozwalają uczniom na rozwijanie kreatywności, pasji i talentów oraz rozbudzają zainteresowania pozwalające na wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Zabawa zestawem LEGO Education SPIKE rozwinęła w naszych uczniach umiejętność krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych problemów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. 

Czas 4 godzin upłynął wszystkim bardzo szybko i w miłej atmosferze.