Szkolny Konkurs Recytatorski

24 lutego br. w naszej szkole odbył się XXXI Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku był on wyjątkowy, ponieważ składał się z dwóch części. W pierwszej części konkursu zaprezentowali  się uczniowie z klas IV-VIII, którzy przygotowali dowolny tekst.  I miejsce w kategorii kl. IV-VI zajął Dominik Dzierżęga z kl. IVA, II miejsce Laura Mirecka z kl. V C, III miejsce Julia Kozider z kl. VI A. Jury przydzieliło również IV miejsce Hannie Machulec z kl. IV B. W kategorii kl. VII-VIII I miejsce zajęła Liliana Zientek z kl. VIII A, II miejsce Maja Tomiczek z kl. VII A, III miejsce Natalia Cabała z kl. VII A, a Amadeusz Matuszczyk z kl. VIII A otrzymał IV miejsce. Spośród laureatów tej części komisja wybrała sześcioro przedstawicieli – z klas czwartych, piątych, szóstych troje i kolejnych troje z klas siódmych i ósmych, którzy będą reprezentować  naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mały OKR 2023” w Czerwionce Leszczynach.

W drugiej części wystąpili uczniowie klas IV-VIII, którzy przygotowali fragmenty poezji pani Reginy Sobik – poetki, która pochodzi z Jankowic. W tym roku Jankowice obchodzą osiemsetną rocznicę istnienia, a gmina Świerklany pięćdziesięciolecie i nasz szkolny konkurs recytatorski wpisuje się w obchody tych zacnych jubileuszy. W kategorii klas czwartych I miejsce zajął Dominik Dzierżęga z kl. IVA , II miejsce zajęła Hanna Machulec z kl. IV B, III miejsce Emilia Zientek z kl. IV A. W kategorii klas starszych (kl. V-VIII) I miejsce zajęła Łucja Brydniak z kl. VB, II miejsce Oliwia Polok z kl. VIII C, III miejsce Marta Wikar z kl. V B. W tej kategorii zostało również wręczone IV miejsce Mai Buchcie z kl. VI A. Spośród uczniów klas czwartych komisja wybrała dwoje przedstawicieli, a z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych – trzy przedstawicielki, które będę reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w obu częściach konkursu.

Nagrody ufundowała  Rada Rodziców i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu