Jak być życzliwym?

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które na dobre zagościło w szkolnych kalendarzach. Celebruje się ten dzień,  wykorzystując okazję do uświadamiania całej społeczności szkolnej, jak ważna jest życzliwość na co dzień, nie tylko od święta. 

W naszej szkole, by przypomnieć o wydarzeniu 21 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi przykleili na bluzkach symboliczne serduszko. Dzieci pisały miłe wiadomości do innych, oglądały film edukacyjny, rozmawiały z nauczycielami o życzliwości. Uczniowie klas starszych, przy pomocy telefonu odczytywali specjalne wiadomości z kodów QR, które przygotowała pani psycholog i panie pedagog. Maluchy zaś, otrzymały specjalne zadanie domowe, by mogły w praktyce przećwiczyć postawę życzliwości.  

W życzliwości nie chodzi o spektakularne czyny, ale o małe gesty, które czynią świat lepszym. Życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może działać cuda. Zwykły uśmiech, ciepłe słowo lub miły gest potrafią zmienić komuś dzień. Pamiętajmy także, że dobro zawsze do nas wraca, a dzięki uprzejmości, sami stajemy się szczęśliwsi. 

Zapraszamy do galerii zdjęć