KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”

XXIII edycja: Świat potrzebuje misjonarzy

Świat potrzebuje misjonarzy – to temat tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego Dzieła Pomocy Ad GENTES. Niezmiennie od ponad dwudziestu lat celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Ma kształtować postawę solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych, zachęcając do poznania ich kultury, obyczajów, sytuacji społecznej i politycznej oraz warunków bytowych. Kategoria charytatywna konkursu służy rozbudzeniu przedsiębiorczości oraz kształtowaniu ducha współpracy celem wsparcia projektów edukacyjnych na misjach. Konkurs służy pogłębieniu wiedzy o życiu na innych kontynentach, kształtowaniu postaw tolerancji, solidarności oraz rozbudzaniu wrażliwości na sytuację rówieśników w najuboższych krajach świata.  W konkursie, w czterech kategoriach: plastycznej, muzycznej, literackiej charytatywnej, wzięło udział 300 szkół, angażując ponad 4000 uczniów z całego kraju.

W tym nasza szkoła wzięła udział tylko w kategorii charytatywnej zdobywając I miejsce w przedziale klas IV-VI oraz III miejsce w grupie wiekowej klas VII-VIII.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w  tym roku 22 maja w Częstochowie. Wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz konkursu – Uczniom i Rodzicom – dziękujemy i gratulujemy wysokich wyników!!!