Spotkanie z pasjonatem papug

19 czerwca uczniowie klasy 5a i 6a mieli okazję odwiedzić pana Tadeusza Szulika, pasjonata krajowych i egzotycznych papug. Podczas spotkania, nie tylko mogliśmy zobaczyć pokaźną hodowlę, ale również pan Tadeusz, przekazał nam wiele interesujących ciekawostek oraz informacji dotyczących swoich pupili. Uczniowie byli bardzo zainteresowani poszczególnymi gatunkami oraz codziennymi obowiązkami hodowcy. Pan Tadeusz każdego dnia poświęca energię i czas, dbając o zdrowie, dietę i odpowiednie warunki bytowe swoich ptaków. Zna specyficzne potrzeby różnych gatunków, od małych papużek falistych po większe ary. Bardzo dziękujemy za niezwykłe spotkanie, które dostarczyło nam wiele radości z kontaktu z tymi wyjątkowymi stworzeniami.