Kulinarnie w… świetlicy

Świetlica w naszej szkole to miejsce, w którym każdy może liczyć na wsparcie, opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji, ale i na świetną zabawę. W tym roku szkolnym zabawa ta przybierała nieraz niezwykłe formy, o wyjątkowych walorach edukacyjnych. Mowa o spotkaniach kulinarnych. Pierwsze z nich odbyło się pod znakiem owoców, a uczniowie przygotowywali sałatkę owocową. Oczywiście – co najważniejsze – spotkanie zakończyło się wielką, smaczną ucztą.

Jeszcze więcej radości sprawił wszystkim wiosenny dzień pizzy, którą – jak się okazuje – można przygotować także w świetlicy. O ciasto i potrzebne składniki zadbała Pani J. Werner oraz Pani M. Wojtczak. Każde z dzieci samodzielnie wałkowało i komponowało autorską pizzę, która później trafiała do piekarnika. Degustacja kulinarnych pomysłów przebiegała już w większym gronie, a w całej szkole unosiły się smakowite zapachy.