Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole ogłoszonych zostanie wiele konkursów. Tegoroczna akcja będzie pod hasłem „Książka nas łączy”. W wybrane dni tygodnia uczniowie odwiedzający bibliotekę zostaną poczęstowani słodką niespodzianką – „Słodkie wypożyczanie” lub otrzymają w prezencie zakładkę do książki. Uczniowie klas starszych odwiedzą uczniów klas I – wezmą udział w akcji „Starszy czyta młodszym”. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie „Klasa Superczytelników”, gdzie co miesiąc, od października do maja, w każdej klasie będzie podliczane czytelnictwo i najlepiej czytająca klasa otrzyma punkty na Gospodarza Szkoły. Chętni uczniowie będą mogli podarować bibliotece NOWĄ książkę, która wzbogaci szkolny księgozbiór. Dostępny będzie kącik czytelniczy, przy którym chętni uczniowie będą mogli poczytać czasopisma lub dzieci młodsze pokolorować kolorowanki.

KONKURSY

Klasy  I-III

  1. „Sowa biblioteczna” – wykonaj maskotkę (SOWĘ) w dowolnej technice i dowolnym formacie z użyciem wszelkich dostępnych środków wyrazu plastycznego.
  2. „Złóż życzenia bibliotece” – napisz życzenia, podziękowania swojej bibliotece na kolorowej kartce w kształcie liścia. Najładniejsze prace zostaną zawieszone na specjalnym drzewie.

Klasy  IV-VIII i IIIG

  1. Plakat „Tysiąc powodów by czytać” – wykonaj plakat zachęcający do czytania, format B1, dowolna technika plastyczna; laureat konkursu – I miejsce będzie reprezentowało naszą szkołę na ogólnopolskim etapie. Prace w tym konkursie należy złożyć do 24-09-2018 r. (konkurs już zrealizowany :))
  2. Konkurs fotograficzny „Wyjątkowe miejsca w mojej miejscowości” – przynieś zdjęcie przedstawiające najciekawsze zakątki Świerklan (zdjęcie może być wywołane lub wydrukowane na odpowiedniej drukarce)

Klasy  VII, VIII i IIIG

  1. Konkurs na najlepszą recenzję filmu „Dywizjon 303” – praca powinna być napisana komputerowo i zająć przynajmniej jedną stronę formatu A4 – czcionka Times New Roman, rozmiar czcionki -12, interlinia 1,5.

Termin składania prac: 12 października 2018 r. (w szkolnej bibliotece – budynek podstawówki lub byłego gimnazjum). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 9 listopada  2018 r. podczas akademii z okazji Święta Niepodległości. Chętni uczniowie chcący podarować bibliotece nową książkę, mogą je przynosić do końca października.

Przypominamy, że uczestnicząc w ogłoszonych konkursach, można zdobyć – 5 pkt. za udział, a za zajęcie miejsca I-III – 10 pkt.

 

Zapraszamy

 

Harmonogram akcji z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 

„Słodkie wypożyczanie”

 

 

02-10-2018r.

 

22-10-2018r.

 

Prezent od biblioteki – zakładka do książki

 

 

08-10-2018r.

 

29-10-2018r.

 

„Starszy czyta młodszym”

 

 

11-10-2018r.

 

25-10-2018r.

 

Kącik czytelniczy

 

 

09-10-2018r.

 

22-10-2018r.