Projekty ze środków Fundacji PZU

W naszej szkole od maja przy współpracy z Fundacją Ogniwo rozpoczęliśmy realizację dwóch projektów.  Obydwa projekty są finansowane ze środków Fundacji PZU, która przyznała szkole dotację na ich realizację.

Pierwszym projektem jest – „Mała Akademia Programowania”, polegający na organizacji zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z klas I-VIII, w ramach którego dzieci uczą się programowania i robotyki oraz kreatywnie i bezpiecznie spędzają wolny czas. W miesiącach maj-czerwiec zaangażowani są uczniowie obecnych klas 4-8, a w miesiącach wrzesień-październik 2023 zajęcia będą dla klas 1-4. Chętni uczniowie podzieleni zostali na kilka grup. Zajęcia prowadzą panie: Wioleta Klocek, Monika Stacha i Julia Gruszczyk-Cabała. Podczas spotkań wykorzystywane są zestawy Lego WEDO 2.0, mikrokontrolery Be Creo KI oraz Roboty Photon EDU. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach i świetnie się bawią. Drugi projekt – „Żegnajcie korepetycje”, w którym wykorzystany zostanie EEG Biofeedback, realizowany jest w Jastrzębiu – Zdroju. Tego typu terapia jest nieinwazyjna i daje możliwość nauczenie mózgu samokontroli, a treningi zwiększają skuteczność funkcjonowania mózgu.