Sukcesy i akcje zakończone powodzeniem….

Od początku roku szkolnego uczniowie mają możliwość włączenia się w przeróżne akcje podejmowane przez naszych szkolnych wolontariuszy. Działania mają charakter niesienia bezinteresownej pomocy tym wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie tej pomocy potrzebują. Uczniowie mają wachlarz możliwości i sami podejmują decyzję, w których akcjach chcą uczestniczyć. Czasem inicjatywa wychodzi od nich samych, czasem z pomocą przychodzą rodzice, którzy wspierają działania swoich pociech.

Dotychczas ogromnym sukcesem zakończyła się akcja zbierania „biedronkowych” naklejek, które w liczbie 1620 wymienione zostały na słodziaki i przekazane dla dzieci z oddziałów pediatrycznych okolicznych szpitali. Kolejne słodziaki znajdą swoich właścicieli już w grudniu, w ramach akcji „Aniołek #GO”.

Podobnie zbiórka charytatywna, mająca na celu pomoc polskim dzieciom na Wileńszczyźnie, spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

W ramach akcji „Opatrunek na ratunek” Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania, razem z SKO z SP 1, wysłaliśmy prawie 15 kg środków opatrunkowych dla misyjnych szpitali z Afryce.


W październiku, w miesiącu misyjnym, podczas kiermaszu wsparliśmy szkołę w Gitega w Burundii. Ponadto akcja „odkręcamy- pomagamy” cieszy się nieustannym zainteresowaniem. W I edycji nakrętki zostały przekazane zaprzyjaźnionej ze szkołą Liliance.

Październik to także czas na etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który już po raz XXV został zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku po raz pierwszy w dwóch kategoriach: IV-V oraz VI-VIII . W klasach młodszych zainteresowanie konkursem było znikome. Do etapu rejonowego przeszedł Paweł Szulik i to on będzie reprezentował naszą szkołę 28 listopada w Rybniku. Wśród klas VI-VIII konkurencja była większa. Do etapu rejonowego przeszła Laura Femiak, Nina Skirtun oraz Szymon Termiński. Na etapie rejonowym Laura zajęła II miejsce. Cieszymy się sukcesem i gratulujemy wysokiego wyniku.

Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas podzielili się sercem z potrzebującymi i zachęcamy do wsparcia kolejnych akcji organizowanych w naszej szkole: „Czysty Aniołek” oraz „Aniołek #GO”.