Mały Wolontariat Cecylki Knedelek

Mali Wolontariusze Cecylki Knedelek wraz ze swoją opiekunką Michaliną Dzierżęgą zostali uhonorowani nagrodą WOLONTARIUSZ ROKU w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i odebrali statuetkę za zajęcie I miejsca w kategorii szkół podstawowych z rąk pani Minister Anny Zalewskiej. Nasz Wolontariat został wybrany spośród ponad 400 szkół z całej Polski !!! Jest to wielki zaszczyt dla SZKOŁY, GMINY oraz CAŁEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO! Pani mgr Ewa Bauer – Śląska Kurator Oświaty również złożyła nam osobiste gratulacje i zaprosiła naszych przedstawicieli na spotkanie z Wojewodą Śląskim.

Miło nam poinformować Państwa, że spotkał nas wielki zaszczyt reprezentować nasz szkolny Cecylkowy Wolontariat na uroczystej Gali Wolontariatu, organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Podczas uroczystości, która odbyła się 4 grudnia 2017r. w Muzeum Śląskim w Katowicach, podsumowano działalność Centrum Wolontariatu  i wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „BARWY WOLONTARIATU 2017”. W konkursie brały udział nie tylko szkoły, ale również stowarzyszenia i koła wolontariackie  z całego województwa śląskiego! Nasze roczne dokonania oraz te już podjęte i te planowane w roku szkolnym 2017/2018 wzbudziły szacunek i zachwyt JURY. Nasz wolontariat zajął III miejsce w kategorii grupowej! Serdecznie gratulujemy wszystkim MAŁYM WOLONTARIUSZOM! Podczas Gali dzielnie reprezentowały nas Maja Tomiczek i Ola Szulik wraz z opiekunką naszej grupy. O wielkim sukcesie można przeczytać na stronie RCW Katowice oraz Katowice.info.pl

Podsumowaliśmy zbiórkę dla podopiecznych Ośrodka Wychowawczo – Opiekuńczego w Katowicach – Bogucicach, prowadzonego przez siostry JADWIŻANKI. Przypomnijmy, że siostry opiekują się  grupą około osiemdziesięciorga dzieci w wieku od 3 do 18 lat. 15 grudnia 2017 r. dostarczyliśmy do ośrodka ponad 50 koców, 30 szczoteczek do zębów, 28 past do zębów, 58 płynów do kąpieli i żeli pod prysznic, środki czystości, kapsułki do prania, kilka książek, kilkanaście gier planszowych i pięknego aniołka J Siostra Cecylia, która odbierała dary była pod wielkim wrażeniem. Serdecznie dziękowała w imieniu WSZYSTKICH dzieciaków! My również dziękujemy za zaangażowanie i każdą pomoc.