Trzecioklasiści poznają Olsztyn k. Częstochowy

W dniach 10-12.04.br. klasy III a i III b w ramach wycieczki klasowej były na warsztatach ekologicznych w Olsztynie k. Częstochowy. Uczniowie brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów m.in.: zdobyli tzw. Mały Giewont, zwiedzili jaskinię , dawny kamieniołom, gdzie sami mogli poszukać ciekawych skał i minerałów, budowali studnie i zamki z piasku, a wieczorem bawili się na dyskotece. Wielkim przeżyciem dla dzieci było odwiedzenie ruin zamku nocą, przy blasku gwiazd z zaciekawieniem słuchali legend związanych z tym miejscem. W czasie wycieczki oprócz fauny i flory Jury Krakowsko- Częstochowskiej, pięknej pogody i ciekawych przygód wszystkim towarzyszył dobry humor. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas.

D. Konsek i D. Krawczyk