Z wizytą w Pszczynie

W piątek 12 kwietnia uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce do Pszczyny. Pszczyna to dość niepozorne, ale wspaniałe miasto, pełne turystycznych atrakcji. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Tam uczniowie zwiedzili myśliwski pałac książąt, a w nim wspaniałe wnętrza: komnaty, salony, galerie, garderoby oraz robiącą ogromne wrażenie klatkę schodową. Kompleks pałacowy odkrywał przed nimi swoje tajemnice: apartamenty cesarskie, tajemne przejścia, lustrzaną salę balową, a także piękny ogród. Następnie spacerkiem udaliśmy się do kolejnego celu wycieczki, czyli do Pokazowej  Zagrody Żubrów. Można tam zobaczyć nie tylko żubry, ale także sarny, daniele, osły, jelenie, pawie, łabędzie, gęsi, lisy czy bażanty. To z pewnością była wyjątkowa atrakcja dla dzieci, które szczególnie cieszyły się na tak bliski kontakt ze zwierzętami. Na koniec wycieczki dzieci mogły zakupić pamiątki oraz zjeść pyszne lody na pszczyńskim rynku.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z WYCIECZKI