Czytamy z sercem

Minął już tydzień, odkąd rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 29 września wzięliśmy udział w III edycji akcji „Czytamy z sercem” i jednocześnie klasy I-III obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Trochę tego dużo, ale po kolei…. W tym dniu wszystkich wchodzących do szkoły przywitały plansze z cytatami mówiącymi o sercu, o uczuciach, a które to otrzymaliśmy od organizatorów III edycji akcji „Czytamy z sercem”. Pierwsi odwiedzający bibliotekę otrzymali czekoladowe muffinki z serduszkami, wszyscy pozostali mogli wypożyczyć specjalnie wyeksponowane książki o uczuciowej tematyce. W południe klasy czwarte i klasa V A (pierwsza grupa) wzięły udział w spotkaniu online z autorem książki „Dwa serca anioła” z panem Wojciechem Widłakiem. Uczniowie klas młodszych usłyszeli dwa pierwsze rozdziały z tej książki przeczytane przez wychowawców. Ponadto kolorowali, wycinali serduszka, oglądali różne materiały poświęcone akcji „Czytamy z sercem”.  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w Waszym sercu. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego dnia i przypominamy o naszych konkursach.