Mała Akademia Programowania

Wraz z nowym rokiem szkolnym w naszej szkole ruszyły zajęcia pozalekcyjne Mała Akademia Programowania, dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU oraz wielkiej pomocy i zaangażowaniu osób z Fundacji Ogniwo. Tym razem w spotkaniach biorą udział uczniowie klas 2,3 i 4. Zainteresowanie zajęciami jest ogromne, więc dzieci dzielone są na mniejsze grupy. Podczas zajęć wykorzystywane są modele klocków Lego, Scottie Go oraz przede wszystkim pomoce dydaktyczne zakupione dzięki programowi #laboratoriaprzyszlosci. Są to Roboty Photon EDU oraz mikrokontrolery Be Creo KI . Przypomnijmy, że tego typu pomoce dydaktyczne to nowoczesne i w pełni interaktywne materiały edukacyjne, które są odpowiedzią na potrzebę kształcenia wśród uczniów szkół podstawowych.

Dzieci na zajęciach uczą się programowania, wykorzystując takie programy jak Scratch3, Photon Blocks dla dzieci młodszych czy Photon Code dla nieco starszych uczniów. W ramach Małej Akademii Programowania lekcje prowadzą panie: Monika Stacha, Wioleta Klocek i Julia Gruszczyk-Cabała. Jakby tego było mało, to zajęcia prowadzą też starsi uczniowie. Miło jest patrzeć, kiedy starszy kolega czy koleżanka przekazuje zdobytą wiedzę młodszym. Radość jednych i drugich jest ogromna, a frajda jeszcze większa.

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW FUNDACJI PZU