Dzień Dziecka w naszej szkole Dniem Promocji Zdrowia

Drodzy Uczniowie!

W tym roku, pomimo zamknięcia szkół, również będziemy świętować z Wami Dzień Dziecka!

Z tej okazji został ustanowiony dzień wolny od zajęć dydaktycznych, a my zorganizowaliśmy dla Was Dzień Promocji Zdrowia. Przygotowaliśmy specjalne wyzwanie i kilka konkursów.  Zapraszamy do udziału i liczymy na Waszą aktywność oraz zaangażowanie promujące zdrowy styl życia!

Klasy I – III

Profilaktyczny konkurs plastyczny

„Co najbardziej lubi dziecko? Zdrowo i aktywnie Dzień Dziecka spędzamy”

Przygotuj obraz dowolną techniką plastyczną przedstawiający Twoje zainteresowanie, to co lubisz robić. Pamiętaj, że istotne jest, aby ten sposób spędzania wolnego czasu promował zdrowy styl życia. Zdjęcie Twojego obrazu formatu A4 prześlij na adres mailowy: agnieszkaczerwik5@wp.pl, do 29 maja br.

Najlepsze prace atrakcyjnie nagrodzimy, a klasy najbardziej zaangażowane będą mogły otrzymać punkty na gospodarza szkoły!!!

Klasy IV – VI

Profilaktyczny konkurs na krzyżówkę

„Młodość bez uzależnień”

Bądź twórczy i wykaż się wiedzą o uzależnieniach, projektując krzyżówkę dla kolegi i koleżanki, z hasłami dotyczącymi zapobiegania uzależnieniom od papierosów, alkoholu, narkotyków i Internetu. Zdjęcie wykonanej krzyżówki, wraz z zapisanymi pytaniami prześlij na adres mailowy: monikastrzebniok@wp.pl do 29 maj br.

Prace zostaną ocenione pod kątem: doboru treści zgodnego z tematem, wykazania się pomysłowością oraz estetyki pracy. Na zwycięzców czekają nagrody. Najbardziej zaangażowane klasy otrzymają punkty na gospodarza szkoły!!!

Klasy VII – VIII

Interaktywny konkurs wiedzy

„Budowa człowieka i jego zdrowie”

Przekonaj się ile wiesz na temat budowy człowieka oraz dbania o zdrowie, biorąc udział w interaktywnym quizie! Zapisy przyjmuje Pani Ludmiła Szulik poprzez dziennik elektroniczny do dnia 27 maja br.  Konkurs odbędzie się w formie zdalnej 1 czerwca o godzinie 9:00.

Najlepszych nagrodzimy, zaś najaktywniejsze klasy otrzymają punkty na gospodarza szkoły!!!

Wszystkie klasy

Samorząd uczniowski ogłosił specjalne wyzwanie #SP2Challenge

„WIRUSOWI SIĘ NIE DAMY, BEZPIECZNIE I ZDROWO W DOMU CZAS SPĘDZAMY!”

Waszym zadaniem jest przesłanie zdjęć lub kilkusekundowych nagrań, które prezentują to jak spędzacie czas kwarantanny w domu. Przesłane materiały powinny mieć związek ze zdrowym odżywianiem, bezpieczeństwem, aktywnością fizyczną oraz formami spędzania czasu wolnego. Należy je oznaczyć odpowiednim hashtagiem. Zgodnie z otrzymanymi od Pani Martyny instrukcjami.

Wasze zaangażowanie nagrodzimy upominkami i punktami na gospodarza szkoły!!!

Organizatorzy życzą szczęśliwego Dnia Dziecka, spędzonego aktywnie z wygraną w konkursie!