Konkursowe zmagania

Miło nam poinformować, że marzec dla naszych uczniów to nie tylko początek sezonu wiosennego, ale czas zmagań konkursowych wiążących się z licznymi sukcesami.

Już w połowie marca grupa uczennic (Patrycja Hartman, Nikol Rutkowska, Klaudia Klimek) najpierw pokonała sporą konkurencję w szkolnych eliminacjach, a następnie reprezentowała szkołę w XXIV Gminnym Konkursie Ortograficznym “Mistrz ortografii”, przygotowanym przez jankowicką podstawówkę. Klaudia, najmłodsza z reprezentantek, zdobyła III miejsce. Równocześnie z tymi zmaganiami odbył się konkurs, w którym trzeba było wykonać tzw. myślografy, mające ułatwić zapamiętanie zasad ortograficznych. Prace, które zakwalifikowały się do finału wykonały Zuzia Dudek (I miejsce), Wiktoria Wala (III miejsce) oraz Anastazja Grabara.

            Kilka dni później, 22 marca odbył się “wiosenny” konkurs recytatorski. Uczniowie klas IV – VIII oraz III gimnazjum prezentowali utwory poetyckie oraz fragmenty prozy o tematyce wiosennej. Wystęujących oceniała Pani Dyrektor Maria Rduch oraz nauczycielka języka polskiego, Pani Gabrysia Lebuda. Wybór zwycięzców był trudny, ostatecznie w tym gronie znaleźli się: 

Klasy IV

Liliana Zientek – I miejsce

Amadeusz Matuszczyk – II miejsce

Julia Mirecka – II miejsce

Anastazja Grabara – III miejsce

Brygida Brydniak – III miejsce

Klasy V i VI

Piotr Górecki – I miejsce

Paweł Czerwik – II miejsce

Agata Majda – III miejsce

Aleksandra Szulik – wyróżnienie

Klasy VII i VIII oraz oddziały gimnazjum

Wiktoria Woryna – I miejsce

Agata Przeliorz – II miejsce

Szymon Termiński – II miejsce

Nikola Śmietana – wyróżnienie