Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tegoroczne obchody włączymy udział w III edycji akcji „CZYTAMY Z SERCEM”. Przy wejściu do szkoły zostanie wystawiona gazetka promująca udział w akcji. W wybrane dni tygodnia uczniowie odwiedzający bibliotekę zostaną poczęstowani słodką niespodzianką – „Słodkie wypożyczanie” lub otrzymają prezencik od biblioteki. Dostępny będzie kącik czytelniczy, przy którym chętni uczniowie będą mogli poczytać czasopisma i książki, a dzieci młodsze pokolorować kolorowanki.

Rozpoczniemy 29 września od uczczenia Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III zobaczą krótki filmik poświęcony akcji „Czytamy z sercem” praz posłuchają krótkiego tekstu czytanego przez nauczyciela.

Uczniów klas I-III zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kartka z życzeniami dla poetki Wisławy Szymborskiej”. Kartkę należy wykonać w kształcie serca, a w środku napisać życzenia dla poetki. Format co najmniej kartki A4 (przypominamy, że w środku kartki piszemy życzenia). Prace wykonujemy techniką wydzieranki lub pastelami. Prace składamy w bibliotece szkolnej lub u wychowawcy do dnia 10 października 2023 r.

Uczniów klas IV-VIII zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia ukazującego książkę lub osobę czytającą o sercu, dla serca i z sercem. Format zdjęcia 20 x 30 cm. Wywołane zdjęcia składamy w bibliotece szkolnej do dnia 10 października 2023 r.

W dniu 29 września 2023 r. uczniowie klas czwartych spotkają się online z autorem książek dla dzieci Wojciechem Widłakiem. Spotkanie będzie nawiązywać do książki tegoż autora „Dwa serca anioła”.

Weźmiemy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W ustalonym wcześniej dniu na wszystkich przerwach uczniowie naszej szkoły będą pobijać rekord w czytaniu na przerwach ulubionej książki.  

Zachęcamy wychowawców klas IV-VIII do wykorzystania na lekcjach z wychowawcą filmików przesłanych przez bibliotekę i wykonania dowolnej pracy plastyczno-technicznej dotyczącej serca i czytania z sercem (materiały do powielenia będą dostępne w pokoju nauczycielskim).

W drugiej połowie października zostanie przygotowana wystawa książek pt. „SZYMBORSKA” upamiętniająca 100. rocznicę urodzin poetki.

                                                                                                                               Zapraszamy!!!