Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

UWAGA  KONKURSY  I  WSPANIAŁE  NAGRODY!!!

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji       ogłaszamy konkursy dla klas młodszych i starszych. Tegoroczna akcja będzie pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. Biblioteka we współpracy z Wolontariatem Cecylki Knedelek zorganizowała wystawę prac Emilii Dziubak – wielokrotnie nagradzanej polskiej ilustratorki książek dla dzieci. Emilia Dziubak w swoim dorobku posiada ponad 50 książek dla dzieci, jako autor lub współautor. Należy do ścisłej czołówki ilustratorów polskich młodego pokolenia. Prace Pani Emilii można podziwiać przez cały październik w budynku byłego gimnazjum na pierwszym piętrze obok sekretariatu.  W każdą środę października uczniowie odwiedzający bibliotekę zostaną poczęstowani słodką niespodzianką – „Słodkie wypożyczanie” lub otrzymają w prezencie zakładkę do książki. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klas starszych będą mogli zabawić się w „Poszukiwaczy zaginionych tytułów”. Na korytarzach w każdy wtorek października w budynku A (byłego gimnazjum) na różnych gazetkach ukryte zostaną obrazki z okładką i tytułem książki. Zadaniem chętnych uczniów będzie odnalezienie obrazka i dopisanie autora książki. Uzupełniony obrazek oddajemy w bibliotece szkolnej, gdzie nagrodzimy ucznia słodką niespodzianką.

KONKURSY

Klasy  I-III

Konkurs plastyczny – „Laurka dla biblioteki szkolnej”. Zadaniem ucznia jest wykonanie laurki dla biblioteki szkolnej z życzeniami z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Format laurki B5, technika dowolna.

Klasy IV-VIII

Konkurs fotograficzny – „Bookshelf tour”. Zadaniem ucznia jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego księgozbiór, a właściwie półki lub półkę z książkami naszych czytelników w domu. Wydrukowane lub wywołane zdjęcia o dowolnym formacie przynosimy do biblioteki szkolnej.

Klasy III-VIII

Konkurs literacki:

Bohaterką jednej z książek, których wystawę możecie podziwiać w naszej szkole jest Tyczka, która w magiczny sposób przenosi się do świata, w którym niczym Calineczka jest tylko maleńkim stworzonkiem zależnym od kaprysów otaczających ją żyjątek. To właśnie w tym świecie Tyczce udaje się mimo przeciwności odnaleźć zaginionego brata.

Uwaga Konkurs!!!

Napiszcie krótkie opowiadanie inspirując się historią Tyczki, którego będziecie bohaterami. Niech będą w nim elementy fantastyczne. Puśćcie wodze fantazji!!! Praca w formie pisemnej powinna zawierać w klasach III-V maksymalnie jedną stronę A4, w klasach VI-VIII maksymalnie dwie strony A4. Nadajcie pracy tytuł. Możecie napisać pracę konkursową odręcznie lub komputerowo. Oczywiście można dołączyć do pracy ilustrację . Najciekawsze prace opublikujemy na stronie internetowej naszej szkoły.

Termin składania prac: 28 października 2022 r. w bibliotece szkolnej

                                                                                                                 Zapraszamy!!!