Najmłodsi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w konkursach!

Podsumowując zmagania trzecioklasistów w gminnych i wojewódzkich konkursach z dumą prezentujemy ich osiągnięcia.

W dniu 3.04.2024 r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Chudzik z klasy III c, Dominik Fabian z klasy III b i  Igor Migora z klasy III a. Jednym z laureatów tego konkursu został Dominik Fabian, który w dniu 9.05.2024 r. wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym – “Z matematyką za pan brat”. Opiekę podczas konkursów sprawowała Dorota Krawczyk.

Kolejnym wyzwaniem był Gminny Konkurs Ortograficzny, który odbył się w dniu 17.04.2024 r. Naszą szkołę reprezentowali: Dorota Szulik z klasy III b, Julia Pawliczek z klasy III c i Stanisław Femiak z klasy III a. Zmagania z trudnościami ortograficznymi podczas pisania dyktanda zaowocowały II miejscem naszej uczennicy Julii Pawliczek. Dziewczynka wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym – “Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego”, który odbył się 26.04.2024 r. Opiekę podczas konkursów sprawowała pani Magdalena Rduch.

W dniu 19.04.2024 r. odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny, podczas którego nasi uczniowie: Julia Pawliczek z klasy III c, Lena Chudzik z klasy III c, Dominik Fabian z klasy III b tworząc drużynę rozwiązywali zadania i łamigłówki oraz wykonali doświadczenie przyrodnicze. Za swoją wiedzę i umiejętności zostali nagrodzeni II miejscem. Opiekę podczas konkursu sprawowała pani Magdalena Rduch.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz uczestnikom wszystkich konkursów! Mamy nadzieję, że pierwsze kroki w konkursach ośmielą was jeszcze bardziej do reprezentowania szkoły w kolejnych latach!