Spotkanie z dietetykiem w ramach Dni Promocji Zdrowia

19 maja w ramach Szkolnych Dni Promocji Zdrowia uczniów klas czwartych naszej szkoły odwiedziły dwie sympatyczne studentki dietetyki: Patrycja Kermel i Hanna Chorowski. Dziewczyny najpierw w krótkim wykładzie przedstawiły dzieciom zasady zdrowego żywienia. Wyjaśniły, że cukier jest potrzebny dla prawidłowego działania organizmu, ale nie powinien on pochodzić z dużej ilości słodyczy. Zachęciły czwartoklasistów do jedzenia owoców i warzyw oraz przestrzegły przed piciem napojów energetycznych. Uczniowie chętnie słuchali wykładu i odpowiadali na pytania.

Następnie wszyscy przygotowali szaszłyki owocowe – pyszne i zdrowe przekąski. Tak posileni uczniowie pewnie otrzymali tego dnia tylko dobre oceny.

Serdecznie dziękujemy Patrycji i Hani za wizytę w naszej szkole, a Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świerklanach za przekazanie środków na zakup owoców.