Urodziny, urodziny – nasza szkoła ma urodziny

„Świerklańskich, szkolnych wspomnień czas…”  – to hasło tegorocznego Święta Szkoły. To już 95 urodziny naszej szkoły i święto jej patronki. 16 października zorganizowaliśmy dla naszej jubilatki godne urodziny. Z tej okazji uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny. Prowadzący Marta i Jakub przedstawili historię powstania szkoły,  przypomnieli jej nieżyjących już budowniczych: Sylwestra Hermana, Antoniego Jośko oraz Bolesława Kuczerę.

Wszystkich zebranych oczarował występ najmłodszych wykonawców, przedszkolaków i uczniów klas II. Dzieci wystawiły przedstawienie w gwarze śląskiej: „Kwiotki Świętej Jadwigi”, w którym to opowiedziały historię Świętej Jadwigi, patronki Śląska i naszej szkoły. Autorką scenariusza przedstawienia była Pani Alicja Sobik – nauczyciela przedszkola.

         Po tej historycznej retrospekcji przedstawiono współczesny obraz szkoły, a uczniowie pokazali swoje talenty. Najpierw wystąpiły uczennice z klas siódmych, które przedstawiły Hand Clap Skit – koncert na ręce. Uśmiech na twarzach zebranych wywołał występ sporej grupy uczniów z klas od trzeciej do ósmej, którzy zaprezentowała Flash Mob do piosenki „Feel This Moment”.

         Następnie w sali pojawił się tort i wszyscy poczuli się, jak na prawdziwych urodzinach. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście. Na uroczystość przybyło wielu szacownych gości: Dyrektor Delegatury w Rybniku pan Ireneusz Komorowski, Wójt Gminy Świerklany pan Tomasz Pieczka, Ks. Prob. Piotr Kędzior, emerytowani dyrektorzy, pracownicy szkoły oraz rodzice.

         Urodziny szkoły to okazja do wspomnień, refleksji nad jej historią, ale także czas, by postawić sobie nowe cele. Warto, by zbliżając się do zaszczytnych obchodów 100 – lecia szkoły przyświecały nam słowa rzymskiego uczonego i poety Marka Terencjusza Warrona: “honos habet onus” – zaszczyt pociąga za sobą obowiązki. 

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości Święta Szkoły

Pamiątkowy folder z okazji 95-lecia szkoły

Prezentacja multimedialna na 95 – lecie szkoły