Jesienna wycieczka do Ojcowa

9 października klasy III C i IV C wybrały się na jednodniową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wizytę w tym parku uczniowie rozpoczęli od zobaczenia Groty Łokietka. Pani przewodniczka poopowiadała o budowie groty, różnych formach naciekowych, a niektórzy, o sokolim wzroku, mogli wypatrzeć nietoperze. Następnie spacerkiem dzieci dotarły do Bramy Krakowskiej i  mogły zanurzyć ręce w Źródełku Miłości. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum  Ojcowskiego Parku Narodowego im. prof. W. Szafera, w którym można było zobaczyć film 3D o najmniejszym parku narodowym i można było podziwiać zaskakujące ekspozycje – jaskinię, makietę parku, dioramę, pokazującą trzy charakterystyczne dla parku środowiska wraz z wybranymi przedstawicielami roślin i zwierząt: buczynę karpacką, zbiorowiska naskalne oraz łąkę w dnie doliny wraz z płynącym potokiem. Po wizycie w muzeum klasy udały się do Pieskowej Skały, gdzie podziwiały Maczugę Herkulesa i zamek. Mimo brzydkiej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni, z pięknymi pamiątkami.