Współpracujemy z policją i uczymy się ratować

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów nasza szkoła regularnie współpracuje z policją. W tym roku już kilkakrotnie odwiedziła nas nasza dzielnicowa mł. asp. Anna Tannebaum.  

Dzielnicowa prowadziła z dziećmi klas pierwszych pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Maluchy nie tylko uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, ale także co robić, gdy na swojej drodze spotkają agresywnego psa lub człowieka, który będzie ich namawiał do złych rzeczy.  

Tematyka spotkań z policjantką w klasach siódmych była bardziej poważna, uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być konsekwencje prawne ich niewłaściwych i nierozważnych zachowań. Mamy nadzieję, że dzięki czemu unikną różnych problemów w przyszłości.  

Mł. asp. przygotowała, także list do rodziców wszystkich uczniów na temat okazjonalnego częstowania dzieci alkoholem. Tę wiadomość rodzice otrzymali przez dziennik Librus.  

Nasza policjantka zainicjowała, też spotkanie z ratownikiem medycznym. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas ósmych. Młodzież dowiedziała się, jak udzielać pierwszej pomocy, oraz miała okazję praktycznie przećwiczyć resuscytację krążeniową na fantomie.  

Dziękujemy bardzo Pani Ani za zaangażowanie i owocną współpracę z naszą szkołą.