Wycieczka klas czwartych

13 czerwca 2023 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. W drodze do kopalni srebra odwiedziliśmy PALMIARNIĘ w Gliwicach. To wyjątkowe miejsce, w którym rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze mają ponad 150 lat. Tutaj mogliśmy zobaczyć z bliska dojrzewające banany, mandarynki, kawę, przepięknie kwitnące kwiaty, rośliny tropikalne, paprocie, sagowce, drzewa kiełbasiane, goździkowce oraz wiele gatunków kaktusów i innych roślin. Poza egzotycznymi roślinami w palmiarni znajdowały się również: terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki.  

Kolejnym punktem programu była KOPALNIA SREBRA w Tarnowskich Górach, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Długość trasy turystycznej, którą pokonuje się pieszo oraz łodziami, to 1740 m. Spacerując podziemnymi korytarzami, podziwialiśmy wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka i przyrodę. Przez cały czas przewodnik raczył nas ciekawymi opowieściami o przeszłości tego miejsca i o gwarkach, czyli dawnych górnikach, którzy pracowali w podziemiach, często od chłopięcych lat. Ze względu na niską temperaturę jaka panuje w podziemiach kopalni, poczuliśmy klimat dawnej górniczej pracy. Jedną z najciekawszych atrakcji trasy był przepływ łodziami, który dostarczył wszystkim niesamowitych przeżyć.  

Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był PARK WODNY w Tarnowskich Górach. Uśmiechnięte zdjęcia odzwierciedlają radość z odkrywania tego wspaniałego, pełnego atrakcji miejsca! Żal było wracać…  

Była to bogata i ciekawa wycieczka, która na długo zapadnie w pamięci wszystkich czwartoklasistów. 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z WYCIECZKI