Wyprawa na Matma Parbat IV

Naszym uczniom niestraszne są dalekie wyprawy – trzech śmiałków z klas szóstych Aleksandra Szulik (6c), Maciej Melerski (6c) i Kacper Florczak (6c) wyruszyli 3 grudnia na matematyczną grę miejską Matma Parbat IV, której patronował Jerzy Kukuczka – polski himalaista, zdobywca 14 himalajskich ośmiotysięczników. Zadaniem drużyny było na wzór Jerzego Kukuczki zdobyć 14 szczytów, a następnie rozwiązać zadanie matematyczne. Jak to na każdej dobrej wyprawie drużyna miała odpowiedni ekwipunek, a w nim: ołówek, linijkę, planszę na pieczątki, kalkulator, notes oraz prowiant. Za każdy zdobyty szczyt drużyna otrzymywała pieczątkę, a za każde dobrze rozwiązane zadanie punkty.
Nasza drużyna – Szmeflik mimo trudnych warunków atmosferycznych walczyła bardzo dzielnie do samego końca, zdobywając szczyty Matma Parbat. Jesteśmy bardzo dumni z naszych matematycznych himalaistów. Gratulujemy i życzymy zdobywania kolejnych wysokich szczytów.
Wyprawa została zorganizowana przez Społeczną Szkołę Podstawową im. J. Kukuczki w Rybniku.