„Dobrych ludzi nikt nie zapomina” – Safona

Pierwsze dwa miesiące pracy za nami. W tym czasie udało nam się wspólnymi siłami zdziałać wiele dobrego. Dzięki zaangażowaniu Uczniów i ich Rodziców oraz Nauczycieli, ponad 30 kg przyborów szkolnych zostało wysłanych na akcję pomocy dzieciom na Białorusi. Z okazji Tygodnia Misyjnego, część lekkich artykułów przesłana została na zbiórkę misyjną księży Werbistów. Natomiast cięższe przedmioty, których koszty wysyłki znacznie przekroczyłyby wartość paczki, powędrowały lokalnie do Stowarzyszenia „Piękne Anioły”.

Zbiórka nakrętek również przyniosła zaskakujące efekty. Było ich tak dużo, że postanowiliśmy obdarować więcej dzieci potrzebujących naszej pomocy. Jeden transport został przeznaczony dla Lilianki, część nakrętek powędrowała dla Wiktorii, a kolejne worki dla Tymka.

Kończymy również akcję z naklejkami na biedronkowe Fajniaki. Do tej pory 42 wyklejone plansze trafiły do p. E. Konsek, która koordynuje działania na wirtualnych bazarkach niosącym pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Dobiegła końca zbiórka telefonów komórkowych zainicjowana przez firmę „ecophone”. Udało nam się zebrać 64 sztuki, co daje  paczkę o wadze 6 kg.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w działania charytatywne i akcje mające miejsce w naszej szkole. Dzięki Waszej chęci niesienia pomocy, razem możemy naprawdę wiele….

Opiekun Szkolnego Koła Caritas
 oraz Samorządu Uczniowskiego
Anna Mika