KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” XIX edycja: OCHRZCZENI I POSŁANI – POMAGAMY MISJOM

I miejsce w kategorii plastycznej – Karoliny Rojek (SP2)

III miejsce w kategorii charytatywnej- Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 Parafii Świętej Anny w Świerklanach

Celem konkursu, organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” w Warszawie, było rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy na wszystkich kontynentach. Kategoria charytatywna konkursu służyła rozbudzeniu przedsiębiorczości oraz kształtowaniu ducha współpracy celem wsparcia projektów edukacyjnych na misjach. W tym roku uczniowie pozyskiwali środki na wyposażenie szkoły podstawowej zbudowanej przez siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Gitega (Burundia). Od dwóch lat powstaje tam szkoła dla kilkuset dzieci. Patronat nad konkursem objęli:

Pan Dariusz Piontkowski , Minister Edukacji Narodowej

Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce

Bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski  ds. Misji

(źródło: www.adgentes.misje.pl)

Praca konkursowa Karoliny Rojek

Nasza uczennica Karolina wykonała piękną i bardzo wymowną pracę, która zachwyciła jurorów i zdobyła I miejsce w kategorii plastycznej Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Natomiast, dzięki współpracy obu szkół należących do Parafii św. Anny, udało nam się zdobyć III miejsce w kategorii charytatywnej. Od lat uczniowie podejmują się wielkiego trudu niesienia pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych, włączając się  w różne akcje charytatywne o charakterze misyjnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku wykazali się ogromnym sercem i przyczynili się do sukcesu, który został dostrzeżony na szczeblu ogólnopolskim Konkursu. 

Koordynatorami Konkursu w szkołach były A. Mika (SP2) oraz M. Bernat (SP1).

Więcej o Konkursie:

http://www.adgentes.misje.pl/aktualnosci/wydarzenia/63241/komunikat-konkurs-moj-szkolny-kolega-z-misji

http://www.adgentes.misje.pl/konkurs-314/wyniki-2019-2020-11295