Laboratoria Przyszlości

W ramach projektu #laboratoria przyszłości nasza szkoła otrzymała między innymi Drukarkę 3D BANACH SCHOOL, która na stałe jest umieszczona w pracowni komputerowej.

Odbyły się już pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie zapoznali się z ogólną budową, działaniem, funkcjonalnością oraz zastosowaniem drukarki w praktyce.

Uczniowie pod okiem pani Julii Gruszczyk-Cabały ochoczo przystąpili do pracy z drukarką. Dodatkowo podczas pierwszego wydruku pokazano uczniom, jak należy jeszcze taki wydrukowany model oczyścić z drobniutkich plastikowych niteczek, które tworzyły dodatkowe zabezpieczenie i wzmocnienie modelu przed poruszaniem w trakcie drukowania.

Druk 3D stanowi jedną z nowinek, które cieszą się rosnącą popularnością. Uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Drukarki 3D wkroczył też do polskich szkół dzięki programowi #laboratoria przyszłości.

W najbliższym czasie, uczniowie uczęszczający na zajęcia z programowania, będą poznawali program do tworzenia własnych modeli 3d i uczyli się, jak takie projekty tworzyć.