Program Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

#LaboratoriaPrzyszłości to nowoczesne i w pełni interaktywne materiały edukacyjne, które są odpowiedzią na potrzebę kształcenia wśród uczniów szkół podstawowych. Nowoczesne wyposażenie techniczne – Robot Photon EDU, mikrokontrolerBe Creo KI, mikrofon z mikroportem, mikrofon prowadzący, aparat fotograficzny, kamera cyfrowa, drukarka 3D, stacja lutownicza i wiele innych ciekawych produktów zostało zakupionych, dzięki udziałowi naszej szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości (więcej o programie https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2).

Już teraz, nasi uczniowie, podczas lekcji techniki rozpoczęli zabawę z oryginalnym mikrokontrolerem Arduino UnoBe Creo KI. Pod czujnym okiem nauczyciela, dzieci uczyły się podstaw mechatroniki i programowania. Tego typu zestawy konstrukcyjne uzyskane dzięki #LaboratoriaPrzyszłości pozwalają uczniom w bardziej kreatywny sposób realizować podstawę programową oraz uczą myślenia komputacyjnego.