Przedwakacyjne spotkanie Wolontariuszy z Joanną Krzyżanek

Ogromny zaszczyt spotkał Cecylkowych Wolontariuszy pod koniec roku szkolnego! Odwiedziła nas pani Joanna Krzyżanek – zdobywczyni wielu prestiżowych nagród literackich, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, w tym cyklu zabawnych i mądrych opowieści o Cecylce Knedelek.
       Przypomnijmy, że Mały Wolontariat rozpoczął działalność w naszej szkole w 2016 roku, a inspiracją do stworzenia takiej grupy była lektura „Dobrych uczynków Cecylki Knedelek”. Pisarka doceniła nasze działania i przejechała pół Polski, aby nam powiedzieć jak ważne jest to, co robimy.  Wolontariusze mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych rzeczy na temat jej życia i twórczości. Mogli zadać pytania, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a także poprosić o osobiste dedykacje do książek. Dzieci z kolei pochwaliły się recytacjami fragmentów utworów pani Krzyżanek, pokazały fragmenty swoich spektakli, zaprezentowały kronikę wolontariatu. Razem z opiekunką Michaliną Dzierżęgą wręczyły swojemu Wyjątkowemu Gościowi odznakę „Szeryfa Praw Dziecka 2019”, do której same nominowały osoby szczególnie angażujące się w obronę praw dziecka.

Było to niesamowite spotkanie, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji. Zostanie na pewno na długo w naszej pamięci ! Dziękujemy Rodzicom Wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację tego wspaniałego dnia z Cecylką

OLYMPUS DIGITAL CAMERA