#PrzerwanyMarsz

„Drogie Polskie Dzieci Wojny! My społeczność szkoły im. Świętej Jadwigi w Świerklanach witamy Was w naszych progach, pragnąc wraz z Wami symbolicznie dokończyć okrutnie przerwany wybuchem II wojny światowej ówczesny marsz do szkoły. Witamy Was z otwartymi ramionami i gorącym sercem, deklarując, że o Waszej Historii Polskich Dzieci Wojny nie zapomnimy!.” Tymi słowami przywitaliśmy Pana Stanisława Salamona pradziadka jednego z uczniów naszej szkoły, który zechciał przyjąć zaproszenie do udziału w Przerwanym Marszu.

Pan Stanisław Salamon opowiedział nam historię swojego dzieciństwa. Było ono tak odmienne od naszych doświadczeń, że dla nas niewyobrażalne. Dlatego tak ważne jest dla młodszych pokoleń, zarówno z punktu widzenia edukacyjnego, jak i szacunku wobec Dzieci Wojny, poznanie tych historii. Wspomnienia Pana Stanisława Salamona z pewnością staną się częścią Pamiętników Pokoleń.

Zbudujmy razem wirtualną przestrzeń pamięci – “Pamiętniki Pokoleń”. Udokumentuj wspomnienia Polskich Dzieci Wojny i prześlij na adres PrzerwanyMarsz@gmail.com .