Mistrz Ortografii

To już dwudziesty szósty raz uczniowie naszej Gminy spotkali się, by wyłonić Gminnego Mistrza Ortografii. Gospodarzem tegorocznych zmagań, które odbyły się 21 maja, była Szkoła Podstawowa nr 2. W konkursie wzięło udział 9 uczniów, reprezentantów szkół (należy dodać, że SP1 i SP Jankowice były reprezentowane przez dzieci klas czwartych i piątych).

Uczestnicy konkursu mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji, pisząc dyktando pt: „Wizyta w zoo”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali dyktanda. Rywalizacja była zacięta, a ostateczne wyniki wyglądają następująco:

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Franciszek Kulik SP2 Świerklany

II miejsce – Emilia Gładych SP2 Świerklany

III miejsce –    Aleksander Kowalski SP Jankowice

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

Frankowi i Emilii, którzy już niedługo opuszczą mury naszej szkoły, dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!